رمان عشق اول می­ آید

عنوان کتاب: عشق اول می­ آید

(رمان خارجی)

اثر: امیلی گیفین

مترجم: شیما آبیاری

موضوع: رمان عاشقانه

قیمت: 320،000 ریال

نوبت چاپ: اول 1396

 ESHGH AVAL MI AYAD_01

 سخن مترجم

آدمیزاد است و ازدحام احساس­های گوناگونی که بسته به موقعیت بروز می­کنن امّا زیباترین و لذت­ بخش­ترین آن­ها حس دوست داشتنه. دوست داشتن و به تعبیری دیگر عشق.

دوست داشتن حس قشنگیه، این­که برای کسی مهم باشی و کسی برای تو مهم باشه. همانطور که آدمی برای تنفس به هوا نیاز داره، محتاج محرکی برای بقاست. تبلور احساس لذت­بخش دوست داشتنه که قلب انسان رو فعال و زنده نگه می­داره. بزرگترین نعمت الهی به آدمی، که از عشق به خانواده، پدر، مادر، خواهر و برادر شروع می­شه. آرامش درونی از بابت حضور شخص یا اشخاصی به­نام خواهر یا برادر، کسانی که بهترین روزهای زندگی رو با اون­ها گذروندید و می­گذرونید، روزهای کودکی، نوجوانی و جوانی. رمان عشق اول می ­آید اثر امیلی گیفین، نویسنده­ی امریکایی است، این کتاب بیشتر از هر چیز دیگه­ای موضوع عشق و روابط خواهر و برادری، تضادهای رفتاری، فراز و نشیب­های روابط احساسی خانوادگی و دوستانه  و معجزه­ی حضور مأمنی به­نام خانواده را به روی کاغذ آورده. کشش آهنرباییه عشق خواهر به برادری که دیگر نیست امّا سایه­ی حضورش تا همیشه زندگی اون رو تحت تأثیر قرار می­ده. و خواهری که با وجود تمام مشکلات و اختلاف سلیقه­های کم و زیاد نیاز به بودن کنار اون اجتناب ناپذیره. وابستگی­ها و دلبستگی­هایی که برای تداوم وجود خانواده الزامی­ست.

و بعد از اون عشق به جنس مخالف. لرزش ناگهانی قلب از نگاهی یا صدایی، که گاهاً مثل یک اتفاق غیرمترقبه بوجود میاد و در بعضی موارد به­تدریج از دوست داشتن­های معمولی شروع می­شه تا جایی که تمام وجود آدم رو به تسخیر درمیاره و تمام زندگی انسان رو تحت­الشعاع قرار می­ده. احساسی که هیچ توضیح و توجیحی بیانگر عظمت اون نیست. و در بعضی موارد با منطق ما آدم­ها در تضاد است. واقعیت انکارناپذیر زندگی، احساسی که هر آدمی حق داره اون رو تجربه کنه. حسی که اعتراف به اون شجاعت می­خواد.

عشق اول می­ آید رمانی است زاده­ی ذهن خلاق نویسنده، که با بهره گرفتن از قدرت تخیل خودش واقعیت مهم­ترین بخش زندگی انسان رو قلم زده و شاید تلنگری باشه برای بیدار شدن.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *